ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5991232
*
nr 599 1232
Spegel
Med hylla, höjd: 50
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 september 2009
kl 17:18:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/9 16:50:59
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hylla spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:03
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01
*
Spegel
nr 599 1232
Spegel
Med hylla, höjd: 50
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 september 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/9 16:50:59 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hylla spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33 -
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:03
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01



